Liga Rocka 2024: Deszcz, Muzyka i Nieugięci Fani - Rafaellofilm

Liga Rocka 2024: Deszcz, Muzyka i Nieugięci Fani

W piątek, 17.05.2024 Jeleniogórskie błonie ponownie stały się areną zmagań dla czterech niezwykle utalentowanych zespołów rockowych. Była to już trzecia edycja Ligi Rocka, którą mieliśmy przyjemność filmować jako Rafaello Film. I po raz trzeci deszcz próbował zawłaszczyć koncert, lecz nie udało mu się spłoszyć wiernych fanów, którzy nie bacząc na kapryśną pogodę, stawili się licznie, aby wspólnie przeżywać magię rocka.

Każdy, kto był tego dnia w Jeleniej Górze, wie, że Liga Rocka to nie tylko muzyka, ale i niezapomniane przeżycia. Cztery zespoły dały z siebie wszystko, aby zawalczyć o uznanie publiczności i jurorów. Energia, pasja i nieposkromiona siła dźwięku sprawiły, że nawet deszcz wydawał się częścią widowiska, podkreślając dramatyzm i emocje towarzyszące każdemu utworowi.

Mieliśmy zaszczyt dokumentować te niezwykłe chwile. Przygotowania do tegorocznej edycji były intensywne – od prób dźwięku, przez ustawienie sceny, aż po rozmowy z artystami. Każdy detal musiał być dopracowany, aby film oddał atmosferę i magię tego wydarzenia.

Zespoły, które stanęły na scenie, to prawdziwi wojownicy rocka. Ich determinacja i zaangażowanie były widoczne w każdym geście i każdym dźwięku. Publiczność, mimo deszczu, reagowała entuzjastycznie, pokazując, że rockowa muzyka potrafi łączyć i inspirować nawet w najtrudniejszych warunkach.

Całość zwieńczył niezapomniany koncert Kasi Nosowskiej. Jej występ był kwintesencją tego, co w muzyce najlepsze – autentyczności, emocji i talentu. Nosowska, jak zawsze, zachwyciła swoim głosem i charyzmą, zamykając wieczór w sposób, który pozostanie w pamięci na długo.

Z perspektywy filmowca mogę powiedzieć, że ten rok był wyjątkowy. Deszcz, który towarzyszył nam już trzeci raz, stał się niemal nieodłącznym elementem Ligi Rocka. Tworzył wyzwania, ale i dodawał uroku całemu wydarzeniu. Dlatego przygotowanie Making of to dodatkowe zadanie, które chętniej podejmujemy. Ponieważ to nie tylko dokumentacja techniczna, ale także zapis emocji i trudności, z jakimi przyszło nam się zmierzyć.

Chcę podziękować wszystkim, którzy byli częścią tego wydarzenia – organizatorom, zespołom, a przede wszystkim fanom, którzy mimo deszczu trwali przy scenie, pokazując, że prawdziwa muzyka nie zna granic ani przeciwności. To dla Was, wierni fani rocka, warto wracać i tworzyć kolejne filmy, które będą świadectwem nie tylko dźwięku, ale i ducha Ligi Rocka.

Do zobaczenia za rok, na kolejnej, miejmy nadzieję, słonecznej edycji!

Zobacz wpis z poprzednich edycji!

Related Posts

Leave a Reply